• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • TRANSMISIE VIDEO: AGROSHOW 2023 – Cereale păioase și rapiță

    agrointeligenta.ro -

    AGROSHOW 2023 – Cereale păioase și rapiță. A doua ediție a seriei de evenimente cu loturi demonstrative Forța Fermierilor AGROSHOW s-a dreschis cu un eveniment în câmp dedicat culturilor de rapiță și cereale păioase. Platforma demonstrativă AGROSHOW 2023 se află în ferma Agromad Crops, aparținând fermierului Ionuț Olteanu, vicepreședinte al Asociației Forța Fermierilor (AFF).

    Mulțumim partenerilor evenimentului: (în ordine alfabetică): AGROMEC Vlad Țepeș, BASF, CARTAGRIS – Cartare Agrochimică, CIPROMA, CORTEVA AGRISCIENCE, DAYMSA, GARDEN CENTER, LIMAGRAIN, NATUREVO, NETAFIM, NUFARM, OGOR, RAGT, REINKE, RODBUN, SAATEN UNION.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Agrostrategia unei ferme cu mai puțin de 200 de hectare: ”Plătim ratele în avans, nu ne cumpărăm combină” Turcia a blocat exportul de îngrășăminte către România! Surse: Prețurile vor exploda din nou! Subvenții APIA 2026. Fermierii care vor încasa mai ușor plata pe fiecare hectar Nicolae Cioranu a fost reales în funcția de președinte al Federației Romovis Vremea se schimbă radical. Anunțul meteorologilor pentru toate regiunile

    Ultimele știri

    Cea mai mare anvelopă agricolă din lume a primit aprobare pentru comercializare în UE Focar de gripă aviară confirmat în județul Bihor. Primele măsuri luate Anunț urgent al șefei APIA despre subvențiile pe hectar și animale! Dragoș Ivan, SEEFCO: Ureea va crește la 3.600-3.700 lei în următoarele 2 săptămâni. Cel mai bun preț, cu 3-4 luni înainte de sezon Ei sunt viitorul agriculturii românești. 60 de tineri fermieri au absolvit cursurile Tineri Lideri pentru Agricultură