• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • INDAGRA 2014. Semințe gratuite pentru cei care vor să cultive legume românești

    agrointeligenta.ro -

    Fermierii care vizitează zilele acestea târgul de la INDAGRA au posibilitatea să primească semințe românești pentru legume. Acestea sunt soiuri tradiționale dezvoltate la noi în țară la Suceava.

    Ministrul Agriculturii, Daniel Constantin a anunțat, miercuri, la deschiderea celei de-a 19-a ediții a târgului INDAGRA că la standul Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură din cadrul târgului se vor oferi semințe gratuite doritorilor.

    ”Semințele gratuite sunt pentru cei care doresc să cultive genetică românească. România are o bancă de gene la Suceava și din când în când, pentru a îmbunătăţi producția în România se oferă semințe gratuite celor care doresc să cultive. Pentru a revigora din punct de vedere genetic lucrările oferim aceste semințe”, a declarat vicepremierul Daniel Constantin.


    Te-ar mai putea interesa

    Un fermier a descoperit 150 de tone de aur pe terenul său agricol Marian Șamit: La un hectar de grâu, cheltuiala se duce la 5.000-6.000 de lei cu tot cu irigat. Prețul – 90 de bani/kg Programul Rabla pentru Tractoare – blocat! Serverul AFM a picat!

    Ultimele știri

    Reacția producătorului de utilaje IRUM după anularea sesiunii Rabla Tractoare Subvenții APIA. Fermierii care au primit banii în cont în ultimele zile Agrii România a organizat cea de-a doua ediție Agrii Garden Party dedicată grădinăritului urban – FOTO