• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fermierii din Ialomița și Călărași, invitați la Dezbaterea ”Irigații pentru Bărăgan” – joi, 6 iulie, ora 17:00

    Oana Timar -

    Fermierii din județe Ialomița și Călărași sunt invitați joi, 6 iulie, începând de la ora 17:00, la Restaurant Iezer (Lacul Iezer – comuna Gheorghe Lazăr, jud. Ialomița), la dezbaterea „Irigații pentru Bărăgan”, o masă rotundă pe tema sistemelor de irigat din județele Ialomița și Călărași.

    La eveniment vor fi prezenți, alături de fermieri reprezentativi pentru zona Bărăganului, reprezentanți ai ANIF – Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare, AFIR – Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, CEC Bank, Proiectanți și Consultanți specializați în accesarea fondurilor europene. De asemenea, așteptăm o confirmare de participare și din partea reprezentanților Administrației Naționale Apele Române.

    Organizatorul evenimentului este Asociația Forța Fermierilor – AFF.

    Programul propus pentru dezbaterea IRIGAȚII PENTRU BĂRĂGAN este:
    17:00 – 17:30 – Înregistrarea participanților
    17:30 – 19:00 – Dezbatere/Masă rotundă
    19:00 – 21:00 – Cină
    Locația evenimentului este: Restaurant Iezer, Lacul Iezer – comuna Gheorghe Lazăr, IALOMIȚA

    Fermierii care doresc să participe la eveniment sunt rugați să confirme participarea la numărul de telefon: 0733528655


    Te-ar mai putea interesa

    Apicultorii, obligați să își declare numărul de familii de albine până la finalul anului ANSVSA: Vietnamul a trimis o delegație în România pentru a definitiva acordul de export de carne de pasăre DNA: 10 apicultori – fraudă de 1,2 milioane de lei din Planul Național Apicol

    Ultimele știri

    După ce au votat masiv legea pentru impozitarea solariilor, politicienii se dezic de măsura ce îi lovește pe micii fermieri Strategia pe orz – câștigătoare pentru fermierii români. Orzul a ajuns din urmă grâul la preț și are căutare la export Frunze căzute folosite ca îngrășământ natural pentru grădină. Metode, beneficii