• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • În Grădina Danei. Îngrijirea măslinilor. Soiuri rare de roșii

    agrointeligenta.ro

    În Grădina Danei, ediția de săptămâna aceasta, este dedicată culturii de măslin și celei de roșii. Recomandările sunt oferite alături de doi invitați speciali:
    – Luminița Pojade, Cultivatoare de legume din Beba Veche, județul Timiș
    – Ciprian Săplăcan, Horticultor din București

    Mulțumim sponsorilor emisiunii:
    Holland Farming – www.hollandfarming.ro
    Solarex – www.solarex.ro
    Alcedo – www.alcedo.ro

    Te-ar mai putea interesa

    Consiliul Concurenței: Amenzi de 83,2 milioane de lei pentru 21 de companii din agribusiness Forumul de la Neptun. Gheorghe Albu: „Pe termen lung va fi un dezastru în agricultură”. Măsura care îl îngrijorează pe fermier Forumul de la Neptun. Mohammad Murad, despre fermieri și retaileri: „Li se ia comision de 300%, iar profitul se exportă” Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Dan Corbuț: „Este cel mai secetos an de când fac agricultură. La porumb vor fi zone unde nu se va recolta nimic”

    Ultimele știri

    Mazărea de la Marea Neagră, în blocaj logistic: recolta e bună, dar exporturile sunt aproape înghețate După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Mohammad Murad cere o „Celulă de Criză” pentru economia României: „În 15 zile să avem măsuri concrete” Un fermier care a tratat culturile la recomandările AI a pierdut producția de pe 10 hectare Prințul-fermier: Un membru al Casei Regale din Anglia face agricultură la nivel profesionist