• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Soluții complete de la ADAMA pentru campania de toamnă 2023

    Adrian Radu – Agrointeligența

    Ziua Porumbului 2023, eveniment organizat la Vezendiu – județul Satu Mare, a fost ocazia ideală pentru ADAMA România să-și prezinte portofoliul de produse și noutățile care să-i ajute pe fermieri să-și crească randamentul în exploatațiile agricole. Erbicidele pentru grâu și rapiță s-au aflat printre cele mai căutate produse de către cei prezenți la Vezendiu.

    Reprezentanții Adama au răspuns prezent la invitația primită de la Agroind Cauaceu, Agrotex Carei și Promat Comimpex, care au organizat Ziua Porumbului 2023 în județul Satu Mare. Chiar dacă e în plină desfășurare campania de recoltare la porumb și floarea-soarelui, fermierii au venit în număr mare. Specialiștii Adama au răspuns tuturor întrebărilor primite.

    Fermierii se pregătesc de semănatul la grâu și rapiță, astfel că produsele specifice acestor culturi sunt foarte căutate în această perioadă. “Pentru noi, la Adama, rapița este o cultură foarte importantă, pentru care avem o gamă foarte largă de produse, cu aplicare în toamnă. Ne bucură interesul pe care fermierii noștri l-au avut anul acesta pentru produsele Adama, în special pentru gama Sultan: Sultan Top, Sultan cu Kalif, Sultan 50. Samulastra din cultura de rapiță se combate cu erbicidul Agil. Pentru că ne aflăm într-o perioadă secetoasă, probabil că dăunătorii vor pune probleme culturii de rapiță, deci, recomandăm cu încredere insecticidul Lamdex Extra”, a explicat Adrian Sâmbotin, Director Comercial ADAMA România.

    Cultura de grâu este extrem de importantă în arhitectura fermelor din întreaga țară, iar erbicidarea cu produse de calitate și făcută la momentul oportun îi scapă pe agricultori de pericolele din lanuri. Starul din portofoliul Adama, erbicidul Trinity, combate buruienile monocotiledonate și dicotiledonate din terenurile însămânțate cu grâu.

    Adama îi sprijină pe fermieri nu doar cu produse de calitate, ci și cu programe destinate facilitării economisirii fondurilor acestora. “Anul acesta, a mai fost o noutate pentru compania Adama, prin lansarea programului de cash-back, denumit ADAMA CASH+, program prin care ne-am propus să returnăm fermierilor care investesc în produsele Adama 1 milion de euro la finalul anului. Am încheiat cu succes prima etapă și putem spune că foarte mulți bani s-au întors deja în conturile fermierilor și, pe această cale, încurajez fermierii care sunt consumatori de produse Adama să se înscrie pe site-ul www.adamacashplus.ro. Colegii noștri reprezentanți tehnici oferă toate informațiile de care dânșii au nevoie pentru a putea beneficia de o parte a investiției înapoi în conturile lor”, a completat Adrian Sâmbotin.

    Toate informațiile despre produsele și serviciile oferite de ADAMA fermierilor din țara noastră se găsesc pe www.adama.com.


    Te-ar mai putea interesa

    Tratament corect pentru sămânța de floarea-soarelui și porumb APIA anunță subvenția care a intrat în conturile fermierilor! Zootehnia fierbe! Ciobanii sunt cu un pas mai aproape de un protest național! Ce fertilizant să folosim la transplantare răsaduri. Soluția vine de la Agrii AgroReclamații. Fermier cu debit de 250.000 de lei, penalități de un milion de lei: ”Și dacă vindem toate utilajele, tot nu acoperim suma”

    Ultimele știri

    Fermierul Samson Popescu a început în forță semănatul porumbului. ”Nu facem rabat de la tehnologie” Agenție de plăți pentru fermieri – 1,3 miliarde de lei, în conturi de la începutul anului! Roșiile din solarii, deja atacate de trips și tuta absoluta. Fermier: ”Au apărut neașteptat de devreme” Thio-Sul®: ATS-ul agricol original care revoluționează nutriția culturilor Consiliul Concurenței: Scumpirile artificiale la inputuri și mașini agricole încalcă legea