• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Președintele Iohannis și premierul Ciolacu – mesaje pentru români în Ajunul Crăciunului

    Oana Timar – Agrointeligența

    Președintele României, Klaus Iohannis, și premierul României, Marcel Ciolacu, au transmis fiecare, în Ajunul Crăciunului, câte un mesaj cu prilejul Sărbătorii Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos.

    Dacă șeful Executivului a ales să transmită românilor gândurile sale prin intermediul unui mesaj video, șeful statului a publicat mesajul său pe site-ul Președinției și pe rețelele de socializare, împreună cu o poză cu decorațiuni de sezon.

    Imaginea transmisă de președintele Iohannis cu mesajul său de Crăciun

    În Ajunul Crăciunului, astăzi, duminică – 24 decembrie 2023, președintele României, Klaus Iohannis și-a făcut public mesajul său de sărbători.

    ”Sărbătoarea Nașterii Domnului este despre dăruire, speranță, pace și lumină. În aceste zile când gândurile noastre se îndreaptă către cei dragi, oriunde s-ar afla, să fim alături și de cei în suferință și lipsiți de sprijin. Compasiunea, iubirea și generozitatea sunt cele mai prețioase daruri pe care le putem oferi semenilor noștri cu prilejul Sfintelor Sărbători. Crăciun fericit tuturor, dragi români!”, a transmis președintele Klaus Iohannis.

    Premierul a transmis urarea de Crăciun printr-un mesaj video

    Un mesaj de Crăciun le-a transmis românilor și premierul Marcel Ciolacu. Acesta și-a filmat urarea.

    ”Dragi români, în această zi Sfântă, vă doresc multă sănătate, bucurie în inimi şi pace alături de familie! Pentru noi, românii, sărbătoarea Naşterii Domnului este o sărbătoare a bucuriei şi a speranţei! Este ziua în care Iisus a venit să dea lumii speranţă că Binele poate învinge. Şi a învins! Îmi doresc să îmbrăţişaţi, alături de mine, speranţa în şansa României. Împreună, cu încredere, putem construi ţara pe care ne-o dorim pentru copiii noştri! Să petreceţi clipe frumoase alături de familie şi să aveţi încredere că împreună putem face mult mai mult! Crăciun fericit!”, a transmis premierul Marcel Ciolacu.


    Te-ar mai putea interesa

    Investiția de 200-300 de euro care ajută fermierii să economisească zeci de mii de euro Cât plătesc fermierii din Ucraina pentru un litru de motorină Șeful OJFIR Constanța – arestat într-un dosar ce include achiziția de terenuri pentru eoliene Top 10 cele mai mari ferme din România după suprafața declarată la APIA în acest an Producție mare la grâu, în ”polul secetei”: 9,4 tone/ha într-o fermă cunoscută

    Ultimele știri

    Piața cerealelor, la zi. În bazinul Mării Negre grâul scade, orzul e volatil iar porumbul așteaptă verdictul vremii Piața cerealelor, sub presiune: Turcia introduce noi reguli fitosanitare pentru importurile de grâu Puiu Ilisei a mutat ”grosul” activității din fermă pe timpul nopții pentru a combate valul de căldură Cum va fi vremea în următoarele săptămâni: temperaturi ridicate și deficit de precipitații Alertă meteo: furtuni puternice și rafale de până la 90 km/h în mai multe județe