• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Totul ce trebuie să știi despre atestarea produselor tradiționale

    agrointeligenta.ro -

    Ediția de sâmbătă (13 decembrie) a emisiunii ”Cultivat în România” va avea ca temă produsele tradiționale atestate în România conform noilor norme, dar și ce avantaje au avut producătorii autohtoni care au obținut recunoaștere pentru produsele lor.

    Invitați în platorul emisiunii îi vom avea pe:

    dr. ing. Viorel Morărescu, director general în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale.

    Delia Baciu, fiica celebrului producător Ion Baciu din Bucovina

    Maria Verdeși, proprietara Zimbria

    Vă invităm să urmăriți o ediție specială a emisiunii ”Cultivat în România” în care producătorii vor afla tot ce trebuie să știe despre atestarea produselor tradiționale, dar și care sunt avantakeșle acestei recunoașteri.

    Sâmbătă, 13 decembrie, de la ora 11.10, pe România TV





    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Anunț urgent al șefei APIA despre subvențiile pe hectar și animale! Guvernul a aprobat noile reguli pentru subvențiile APIA. Principalele modificări Vremea de Florii şi Paşti 2026. Prognoza meteo pentru perioada sărbătorilor pascale Cea mai mare anvelopă agricolă din lume a primit aprobare pentru comercializare în UE Fermier: Furnizorul de motorină ne-a anunțat că litrul sare de 10 lei zilele acestea

    Ultimele știri

    Primăvara începe în sol: cum elimini băltirile și deblochezi fosforul la culturile de primăvară cu Terracalco® 95 Legumicultorii olteni au ieșit pe piață cu primele roșii românești din acest an! Florin Barbu a semnat acordul prin care fermierii români pot începe exportul de lactate și carne în China! Un TIR cu oi provenind de la o fermă din Giurgiu – confiscat în Bulgaria. Crescătorii de ovine cer autorităților române să intervină! Despăgubiri de 20.000 de lei pe hectar pentru micii fermieri. Amendament votat în Parlament