• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Brad din soi românesc pentru primul Crăciun al președintelui Klaus Iohannis la Cotroceni

    agrointeligenta.ro

    Crăciunul este marcat atât la Sibiul, locul unde președintele Klaus Iohannis a ales să își petreacă sărbătorile de iarnă, cât și la Palatul Cotroceni, acolo unde a fost împodobit primul pom din mandatul noului șef al statului.

    Bradul de Crăciun de la Cotroceni – primul pe care președintele Klaus Iohannis – de fapt staff-ul său, respectiv Serviciul de Protocol, l-a împodobit este unul tradițional. Astfel, soiul de conifere este vizibil unul autohton, cel mai probabil din soiul Albies Alba, cu o formă frumoasă și care pare, din imagini, să aibă cel puțin cinci metri înalțime. Pomul a fost împodobit simplu cu fundiție roșii și luminițe și a putut fi admirat în cadrul recepției oferite de noul președinte Iohannis pe 21 decembrie, după preluarea mandatului.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Prognoza meteo pentru luna mai. Graficul ploilor în ultima lună de primăvară S-a aprobat! Ajutoare de 50.000 euro pentru fermierii afectați de scumpirile la motorină și îngrășăminte Plăți APIA deblocate! Subvențiile care au apărut în Monitorul Oficial și pot intra la plată! Fostul vicepremier Gabriel Oprea a investit cinci milioane de euro într-o cunoscută fermă de Angus Lege nouă: Câinii nu vor mai pot fi ținuți în lanț. Microciparea devine obligatorie pentru câini și animale!

    Ultimele știri

    Ziua Zootehniei la MoldAgro Expo 2026: Număr-record de expozanți și de animale! Tractorul de 10.000 de euro, în România! Utilajele agricole Tavol, exclusiv la MoldAgro Expo 2026 Agricover participă la MoldAgro Expo 2026 și aduce soluții integrate pentru dezvoltarea fermelor din România Fermierii sunt așteptați la standul FMC Agro de la MoldAgro 2026 pentru a vedea cele mai noi tehnologii de protecția plantelor Guvernul Ilie Bolojan a fost demis. Tanczos Barna rămâne ministrul interimar al Agriculturii