• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la emisiunea ”Cultivat în România”: Vinul românesc nu poate lipsi de pe masa de Sărbători

    agrointeligenta.ro

    Ediția de sâmbătă, 27 decembrie, a emisiunii ”Cultivat în România” va avea în centrul discuției vinul românesc. Doi invitați speciali ne vor vorbi atât despre calitatea deosebită a vinurilor noastre și despre anul 2014 în industria vinului, cât și despre ce combinații reușite putem realiza dacă alături de bucatele de sărbători asortăm vinul românesc potrivit!

    Invitați:

    Dl. Ovidiu Gheorghe, directorul general al Patronatului Național al Viei și Vinului

    Dl. Marian Timofti, președintele Organizației Somelierilor din România

    Vă invităm să urmăriți mâine, 27 decembrie, o nouă ediție a emisiunii ”Cultivat în România”, după jurnalul orei 11.00, pe România TV!



     


    Te-ar mai putea interesa

    Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR

    Ultimele știri

    Comisia Europeană a prelungit interdicția pentru exportul de ovine și caprine din România! „Nu știm ce vom face cu laptele după 1 august”. Apel disperat al micilor fermieri Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale