• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cursuri autorizate pentru apicultură, lucrător în creşterea animalelor şi lucrător în cultura plantelor

    agrointeligenta.ro

    Camera Agricolă Judeţeană Botoşani organizează o nouă serie de cursuri autorizate pentru apicultură, lucrător în creşterea animalelor şi lucrător în cultura plantelor, în a doua jumătate a acestei luni.

    Anunțul a fost postat astăzi de către reprezentanții Camerei Agricole Județene Botoșani, iar înscrierile se fac la sediul instituţiei din str. I.C.Brătianu, nr.100 (bariera Suliţa), Botoșani.

    Actele necesare pentru înscriere sunt: copie după CI, certificat de naştere, diploma aferentă ultimelor studii absolvite, certificat de căsătorie, adeverinţă de la medicul de familie (cu mențiunea ”apt pentru meseria de…”).

    Contravaloarea cursului este de 400 lei, cu plata în două rate.



     


    Te-ar mai putea interesa

    Marsat achiziționează cereale, rapiță și mazăre de la fermieri. Prețurile oferite la cele 6 centre de achiziție De ce cad prunele verzi din pom: cauze, tratamente, prevenire Strugurii cultivați în solar, o cultură de viitor. Ion Păunel: „În România sunt deja 15-20 de hectare” Subvenții APIA 2026. E oficial: Avans mai mare din plata pe hectar și banii mai devreme în conturi! Greșeli de evitat la grâu, porumb și floarea-soarelui. Lecții din teren

    Ultimele știri

    Control fără precedent în Delta Dunării: autoritățile verifică exploatarea a aproape 3.000 de hectare ATENȚIE – Presiune ridicată a dăunătorilor din culturile de porumb! ”Bătaie” pe fondurile europene pentru legumicultură. Zeci de proiecte eligibile au rămas fără finanțare Turma vecină cu alt focar de Pesta Micilor Rumegătoare, contaminată! Toate oile vor fi sacrificate Apel disperat al fermierilor din Arad: „Stația care poate iriga 50.000 de hectare este lăsată în paragină!”