• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Timac Agro România organizează conferința ”Împreună avem grijă de plantă dar și de sol”

    agrointeligenta.ro

    Timac Agro România, companie specializată în nutriție vegetală, organizează pe 25 februarie o conferință de specialitate adresată atât fermierilor cât și specialiștilor în monitorizarea și protecția solului.

    Evenimentul „Împreună avem grijă de plantă dar și de sol” va avea loc la hotelul Howard Johnson din București, iar Agrointeligența, Capital și emisiunea ”Cultivat în România” sunt parteneri media ai evenimentului.

    Timac Agro România propune agricultorilor români produse de calitate adaptate fiecărei culturi și oricărui stadiu de vegetație, în vederea creșterii productivității.

     

    Te-ar mai putea interesa

    Ultima fermă de vaci de lapte de lângă București își reduce efectivul. Dr. Mihai Petcu: „N-am cui să vând laptele, nici animalele” A investit într-o seră hidroponică de căpșuni, iar acum caută specialistul care să pornească producția Presa de la Kiev: Cerealele din Ucraina NU au prioritate în portul Constanța. Unele terminale primesc mai întâi marfa românească După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Șeful ANSVSA, mesaj pentru oierii care pregătesc protestul din 15 septembrie: „Vreau să nu mai vândă animale fără certificat”

    Ultimele știri

    Fermierii care au cerut subvenții de la APIA – verificați cu dronele! DNA: Cristina Trăilă, urmărită penal. Miza: schimbarea șefului DSVSA Vaslui și despăgubiri de 3 milioane de euro Piața cerealelor, la zi. Prețurile DAP Constanța, la final de august: porumbul și orzul cresc, grâul pierde teren Despăgubiri de secetă pentru fermieri! AAC cere Guvernului să intervină de urgență ADS verifică terenurile tinerilor care au primit pământ de la stat. Neregulile pot duce la rezilierea contractelor