• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Agrii Start N 46, cheia unei desprimăvărări de succes pentru culturile de toamnă

    Adrian Radu – Agrointeligența

    În ultimele două săptămâni au căzut precipitații pe întreg teritoriul agricol al țării, un lucru benefic pentru culturile înființate în toamnă. Aceste precipitații stimulează sistemul radicular al culturilor, pregătindu-le pentru o desprimăvărare promițătoare.

    Fertilizarea cu îngrășăminte pe bază de azot este imperios de realizat la desprimăvărare, practic poate fi considerată activitatea fundamentală care asigură un start sănătos și performant pentru culturile de toamnă.

    Agrii Start N 46 stimulează sistemul radicular al culturilor

    Agrii Start N 46 este soluția perfectă pentru această etapă importantă. Este un îngrășământ solid granulat ce conține uree stabilizată NBPT, care optimizează utilizarea azotului și previne volatilizarea amoniacului pentru o eficiență maximă.
    Beneficiile îngrășământului Agrii Strat N 46.

    ✔️ Crește eficiența economică la nivelul fermei
    ✔️ Uree stabilizată NBPT testată pe termen lung
    ✔️ Acoperire uniformă pentru rezultate de Top
    ✔️ Stimularea dezvoltării sistemului radicular

    Alege Agrii Start N 46 și asigură-ți recolte mai sănătoase și mai productive! Contactează echipa Agrii.

    Te-ar mai putea interesa

    Fermierul Ilie Chifan produce un chefir artizanal unic pe piață, cu ciuperca tibetană! Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă DNA confirmă trimiterea în judecată a șefilor APIA și ANF. Adrian Pintea și Romeo Șoldea, suspendați din funcție Document MADR: 333 lei/ha – cuantum maxim la despăgubirile de secetă la porumb și floarea-soarelui Un mare trader își suspendă activitatea în Ucraina: ”Prezintă riscuri extrem de mari pentru viața angajaților companiei”

    Ultimele știri

    OMV Petrom avertizează fermierii: întârzieri la livrările de motorină din cauza problemelor de aprovizionare APCPR salută noile măsuri împotriva pestei porcine africane: „Sectorul avea nevoie de un cadru legislativ consolidat” APIA – plăți autorizate pentru aproape 10.000 de fermieri. Banii, în conturi de săptămâna viitoare ”Ploaie” de amenzi după protestul oierilor. Jandarmeria Română anunță verificări în desfășurare S-a votat! Subvenție nouă de 68 euro pe cap de bovină și de 12 euro pe cap de porc la îngrășare!