• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cosmin Popescu – noul Country Manager Limagrain România

    Violina Gorcinschi-Jitaru -

    Limagrain România își extinde echipa. Reprezentanții Limagrain România, un mare producător de semințe în Europa și la nivel mondial, au anunțat că au adus în echipa de conducere un nou membru care să consolideze vârful companiei. Aceștia îi urează bun venit lui Cosmin Popescu, noul Country Manager :Limagrain România, care are o experiență extinsă în agribusiness.

    ”Suntem încântați să îl întâmpinăm pe Cosmin Popescu în rolul de Country Manager. Cosmin Popescu aduce cu sine o experiență extinsă în domeniul agribusiness, consolidată printr-o abordare strategică și o viziune orientată către inovație și excelență operațională. În noul său rol, Cosmin va coordona activitatea echipei locale și va contribui la consolidarea poziției Limagrain pe piața din România”, au transmis cei de la Limagrain România într-un comunicat emis astăzi, miercuri – 16 aprilie.

    Cosmin Popescu, noul Country Manager Limagrain România

    Limagrain are plăcerea de a anunța numirea lui Cosmin Popescu în funcția de Country Manager pentru operațiunile din România. Cu o experiență vastă în agribusiness și o viziune orientată spre inovație și performanță, Cosmin, împreună cu echipa, va contribui atât la dezvoltarea poziției Limagrain pe piața din România prin susținerea fermierilor cu soluții adaptate nevoilor actuale, cât și la susținerea acestora în atingerea productivității și performanței financiare, au spus reprezentanții Limagrain.

    Citește și: Recomandare Agroshow 2023: Patru soiuri de grâu Limagrain de semănat în acest an!

    Sub conducerea lui Cosmin Popescu, compania își propune să sprijine fermierii români prin furnizarea de soluții adaptate cerințelor actuale ale sectorului agricol, cu accent pe creșterea productivității și susținerea performanței financiare. Această direcție strategică reflectă angajamentul continuu al Limagrain față de dezvoltarea durabilă a agriculturii și parteneriatele solide cu profesioniștii din domeniu.

    Citește și: Așteptări mari pentru recolta de grâu. ”În anii anteriori, am obținut peste 10t/ha cu LG Avenue de la Limagrain”

    Limagrain este unul din cei mai mari producători de semințe din lume, ocupând locul 1 în Europa. Activează de peste 30 de ani în România, oferind fermierilor soluții adaptate an de an.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Plăți APIA 2026. Subvențiile ANT – blocate. Când ar putea primi fermierii banii în conturi Garda de Mediu a închis mai multe ferme și a aplicat amenzi uriașe Preț în creștere la ovine. Nicolae Cioranu: ”Acum prețul mieilor este de 18-19 lei/kg, dar nu mai este marfă” Șeful ANZ – anunț important pentru toți crescătorii de albine Adrian Țone, fermier: Vom avea zone cu 1.000 l/mp de apă, ceea ce înseamnă o creștere cu 30-40% a necesarului de îngrășăminte

    Ultimele știri

    Cum va fi vremea până în martie. Temperaturi și precipitații în România Plimbatul prin zăpadă, extrem de benefic pentru vaci. Avantaje pentru sănătatea animalelor Disperare pe piața laptelui. Fermier: ”Există o oarecare presiune din partea procesatorilor, nu se încheie contracte pe mai mult de 30 de zile” Ce tăieri și stropiri în livadă recomandă ing. Marius Roman după topirea zăpezii și a gerului Termen prelungit pentru crescătorii de animale care își construiesc ferme noi cu bani de la stat