• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Vedetele Indagra 2012: cele mai spectaculoase maşini agricole

    agrointeligenta.ro -

    Maşinile şi utilajele agricole au atras şi în acest an privirile vizitatorilor de la Indagra. Producători locali, dar şi din strănătate şi-au adus ultimele noutăţi la târg.

    Oferta a fost extrem de generoasă, aşa că fermierii chiar au avut ce să aleagă, de la semănători, grape, până la remorci, tractoare şi combine de ultimă generaţie. În plus, au existat şi promoţii, mai ales la tractoare.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Panourile solare se scumpesc în urma unei decizii luate de China, principalul producător Oierul Alexandru Tămaș: ”Hrănesc animalele cu boabe de porumb, pentru mărunțire ar trebui noi investiții” Un primar îi ajută pe fermieri să acceseze subvenția APIA de 1.400 euro/ha: ”Este o oportunitate” Controalele în fermele de animale încep din luna februarie. Primele exploatații verificate de inspectorii ANZ Preț în creștere la ovine. Nicolae Cioranu: ”Acum prețul mieilor este de 18-19 lei/kg, dar nu mai este marfă”

    Ultimele știri

    Subvenții APIA 2026 – calendar. Cererile se depun din 16 martie. Termenul limită – 5 iunie Subvenții APIA 2026. Ministerul Agriculturii a publicat noile reguli ce se aplică din acest an De la semințe de floarea-soarelui la soluții complete pentru fermieri. Noutatea MAS Seeds: eticheta WATERLOCK! Fidelitatea se răsplătește cu GO BASF, platformă cu beneficii pentru fermieri! Subvențiile APIA 2026 – în pericol. Decizie radicală la nivelul a 1.300 de primării din toată țara