• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Agricultura românească post-eliminarea cotelor de lapte. Cine rămâne și cine-și închide afacerea?

    agrointeligenta.ro

    Emisiunea ”Cultivat în România” de sâmbătă, 25 aprilie, va aduce în discuție soarta producătorilor români după eliminarea cotelor de lapte în UE.

    Invitați în platoul emisiunii: Cristian Lungu, fermier și președintele Asociației fermierilor utilizatori de automate pentru desfacerea laptelui crud din România, și Vladimir Mănăstireanu, fost președinte al ANSVSA și actual director de calitate Cris-Tim, companie care deține și o fermă de vaci de lapte și vaci de carne în județul Prahova.

    Vă invităm să urmăriți emisiunea ”Cultivat în România” în fiecare sâmbătă, de la ora 11.10, pe România TV. 



     

    Te-ar mai putea interesa

    Sorin Moise, senator: ”Ce le pregătește Ministerului Mediului agricultorilor: reducerea cu 50% a pesticidelor și a fertilizanților” Fermier reținut 24 de ore după ce ar fi bătut un bărbat prins la furat de porumb Micii fermieri care vindeau legume ieftine au fost alungați de autoritățile dintr-un mic oraș Satul fără vaci. Mărturia unui antreprenor: „Au trebuit doar 20-30 de ani ca nimeni să nu mai crească animale” Samsarii de pepeni, lăsați fără marfă și fără mașini. Amenzi de 7.500 de lei

    Ultimele știri

    Transport ilegal cu 92 de miei în Alba. Autoritățile caută 41 de animale dispărute Cercetătorii SCDL Buzău au nevoie de geamuri vechi pentru a salva serele cu soiuri românești Fermă de 3.600 de hectare din vestul țării – scoasă la vânzare! Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute Arșiță extremă, apoi furtuni violente. Alerte emise de ANM pentru următoarele zile