• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Daniel Constantin, în vizită la fabrica Danone

    Gabriela Gimbășanu -

    Ministrul agriculturii Daniel Constantin va efectua astăzi, 28 aprilie, o vizită la fabrica de iaurturi Danone din cartierul bucureștean Colentina.

    Danone România este, în prezent, liderul de piață pe segmentul iaurturi. Compania are în portofoliu peste 90 de sortimente, realizate în majoritate în fabrica din București, cu lapte proaspăt colectat de la fermierii români. Fabrica Danone din București a produs local primele iaurturi în 1999, iar în prezent 1 din 2 iaurturi consumate în România poartă marca Danone.

    Compania Danone România face parte din Grupul Danone, prezent în 140 de ţări, deţinând locul 1 în lume în fabricaţia de produse lactate proaspete şi locul 2 în lume în domeniul apelor minerale îmbuteliate şi alimentaţiei pentru bebeluşi. Grupul Danone a înregistrat în 2014 vânzări de peste 20 miliarde de euro.



     


    Te-ar mai putea interesa

    Liliana Piron explică cum se va aplica degresivitatea la subvențiile APIA: ”Tot ce depășește 100.000 de euro se va opri la 61.250 de euro” S-a aprobat! Fermierii care încasează în acest an despăgubiri de 3.000 euro/hectar! Mesajul transmis agricultorilor de președinta CE, Ursula von der Leyen: ”Aveți dreptul să obțineți un preț corect”

    Ultimele știri

    Mulțumiri partenerilor Sărbătorii Porumbului – De la plug la dronă: tradiție, emoție și inovație în câmp, pentru fermierii din Transilvania Veste bună pentru fermieri: Sorin Lucaci a fost demis din funcția de șef al Apelor Române Alertă meteo de vânt puternic și ploi de până la 40 l/mp până luni. Județe sub cod galben