• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Eveniment Timac Agro la Bacău: Fermierii discută despre situația solurilor și alte probleme din agricultură

    agrointeligenta.ro

    Timac Agro România organizează un nou eveniment cu ocazia ”Anului Internațional al Solurilor”. După conferința de un succes răsunător de la București, de la finele lunii martie, acum compania reunește fermierii la Bacău pentru a discuta despre pământului românesc, despre cele mai performante soluții de fertilizare și, bineînțeles, despre chestiunile cu care se confruntă fermele de la noi. 

    Evenimentul Timac Agro România se desfășoară astăzi, vineri – 8 martie, la Bacău, și va beneficia de prezența președintelui Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, Laurențiu Baciu, și a parlamentarului PNL Nini Săpunaru, Președintele Comisiei pentru agricultură din Camera Deputaților.

    Agrointeligența este prezentă la conferința organizată de Timac Agro România la Bacău și va prezenta pe larg subiectele dezbătute într-o serie de articole pe www.agrointeligenta.ro.



     

     

    Te-ar mai putea interesa

    51 de vaci, împușcate direct pe pășune. Fermierii cer urgent o anchetă Mesajul unui mare cumpărător de ovine pentru oierii români! O familie de tineri fermieri a pus bazele unei afaceri inedite, adresată crescătorilor de vaci Ai cumpărat teren cu chitanță de mână? Cum se obține titlul de proprietate pe acea suprafață Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme

    Ultimele știri

    Ultima fermă de vaci de lapte de lângă București își reduce efectivul. Dr. Mihai Petcu: „N-am cui să vând laptele, nici animalele” Ferma Wagner face următorul pas: produse livrate la ușa clienților. Văcuțele din fermă, vedetele unui daily vlog! Vot în Parlament pentru crescătorii de animale! Anunțul senatorului Sorin Moise! PIPELIFE: De la 50 la 100 de hectare irigate. Cum transformi o investiție etapizată într-un sistem eficient Mesaj din comuna cu focar de variolă: „Nu avem nevoie de un război între autorități și crescători”