• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șefa PPDD Simona Man, noul secretar de stat la Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale

    agrointeligenta.ro -

    Simona-Allice Man, preşedintele Partidului Poporului-Dan Diaconescu, retrasă în urmă cu o săptămână de la conducerea Autorităţii Naţionale pentru Turism, a fost numită, miercuri, de premierul Victor Ponta în funcţia de secretar de stat în Ministerul Agriculturii.

    Șefa PPDD a devenit cel de-al patrulea secretar de stat din echipa ministrului Daniel Constantin, alături de Daniel Botănoiu, Goerge Turtoi și Ion Uțiu.



     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Subvenții APIA 2026. Data la care începe depunerea cererilor a fost publicată în Monitorul Oficial Specialist: Condiția pentru ca România să aibă cele mai mari producții la hectar din Europa Șeful Comisiei de Agricultură anunță o nouă subvenție de 15 euro și eliminarea impozitelor pentru camioane apicole Fermierii care încasează subvenții – obligați să depună la APIA dovezi privind achiziția de inputuri și lucrări în câmp! Prețuri pe tonă pentru grâul, rapița și orzul din recolta 2026

    Ultimele știri

    Fermier către APIA: E primul an când nu primim subvenția pe Agromediu până în 5 martie. Cu ce credeți că supraviețuim? Un tânăr de la o fermă cunoscută a murit răpus de un infarct, în somn Măsuri urgente pentru gospodarii care cresc porci la curte Motocultorul pe drumurile publice: de ce riști amendă, chiar dacă ai permis Grupul Bayer – pe mare pierdere din cauza costurilor de miliarde generate de procesele privind glifosatul