• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Vine președintele Iohannis la Conferința Națională a Fermierilor? Vezi programul anunțat de cabinetul său de la Cotroceni pentru ziua de mâine!

    agrointeligenta.ro

    Președintele Klaus Iohannis a fost invitat la Conferința Națională a Agriculturilor organizată de Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România.

    Se pare, însă că până la acest moment, șeful statului nu doar că nu a confirmat prezența sa mâine la evenimentul ce se va ține la Auditorium Pallady, ci reprezentanții săi au anunțat chiar că președintele are un program care nu include și întâlnirea cu fermierii. Astfel, conform informațiilor făcute publice de către Departamentul de Comunicare Publică de la Cotroceni, președintele Klaus Iohannis va participa mâine la un singur eveniment, unul care începe de la ora 16.00 la un hotel din Capitală și este organizat Consiliul Investitorilor Străini. Există astfel speranțe mici ca președintele României să vină mâine la Conferința LAPAR, întrucât acesta obișnuiește să își respecte întocmai programul pe care cabinetul său îl comunică, de regulă, de pe o zi pe alta.

    Anul trecut, la întâlnirea anuală organizată de LAPAR a participat președintele Traian Băsescu, care a luat cuvântul și a asistat la dezbaterea pe teme agricole.

    Foto: www.gandul.info



     


    Te-ar mai putea interesa

    O oaie a născut cinci miei perfect sănătoși. ”Minunea” – pentru a doua oară la aceeași fermă Șef APIA la MoldAgro Expo 2026: Când intră în conturi banii la subvențiile ANT și SCV Apicultorul român care a convins Comisia Europeană să scoată de pe piață mierea falsificată! ,,Performanță” la cadastru gratuit. ANCPI se laudă că într-o lună a închis lucrări în 4 din cele 2.618 de UAT-uri Șeful APIA – anunț pentru fermieri. Subvențiile care s-au plătit în această săptămână

    Ultimele știri

    Ministrul Tanczos Barna – anunț despre subvențiile APIA. Situația la zi pentru plata ANT-urilor! Fermierii din zona Moldovei au o nouă bază de cereale unde să își vândă recolta, cu plata la livrare! Sute de hectare de viță-de-vie distruse în Vrancea. Ionuț Lazăr, IAA: ”Fenomenul putea fi combătut” Din teren la ”Campioni pe teren” alături de Agrii România MADR crește suma alocată unei subvenții importante. Banii se achită prin APIA