• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Avem secetă. Ce se întâmplă cu prețurile la cereale în 2015?

    agrointeligenta.ro -

    Ediția de mâine, sâmbătă – 20 iunie, a emisiunii Cultivat în România va avea două teme principale de discuție: soarta exportului de ovine afectat de ultimul transport cu scandal și seceta care afectează culturile agricole ale României. 

    Invitați în platoul emisiunii îi vom avea pe Daniel Botănoiu, secretar de stat în MADR, și pe Bogdan Iliescu, manager Agricultură Bursa Română de Mărfuri.

    Emisiunea Cultivat în România se difuzează în fiecare sâmbătă, începând cu ora 11.10, pe România TV.



     

     


    Te-ar mai putea interesa

    Ultimele zile de plăți la APIA. Lista completă a subvențiilor ce se achită până la finalul lunii Fermă închisă de Garda de Mediu și amendată cu 100.000 lei Două măsuri propuse de ministrul Barbu și aprobate azi de Guvern: ”Continuăm să protejăm fermierii”

    Ultimele știri

    Fermierii chinezi vor fi despăgubiți pentru pierderile uriașe cauzate de inundațiile devastatoare Livrare istorică: Ultima combină New Holland CR10.90 produsă vreodată a ajuns într-o fermă din România! Verificări în forță la mașinile de erbicidat. Romeo Șoldea, ANF: Atingem pragul de 10.000 de echipamente