• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • AFIR își caută un nou spațiu pentru birouri

    agrointeligenta.ro

    Agenţia pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) are o activitate intensă, cu perspectiva unei aglomerări și mai mari în perioada următoare, odată cu avansarea în PNDR 2014-2020. Din acest motiv se pare că se caută o nouă locație pentru birourile instituției.

    Un anunț a fost deja postat la secțiunea de achiziții publice de pe site-ul MADR în care se arată că ”AFIR, în calitate de autoritate contractantă, invită ofertanții interesaţi să depună ofertele în vederea inchirierii unui spaţiu de birouri, dotat cu utilități și spații de parcare, necesar bunei desfăşurări a activităţii Agenției”.

    Printre condițiile ce trebuie întrunite pentru închiriere sunt enumerate: distanța fața de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (zona Rosetti) de maxim 5 kilometri, suprafața utilă a spaţiului de 3.500-5.000 mp și minim 25 de locuri de parcare.

    Ofertele se pot depune zilnic, până pe 4 august, la sediul AFIR din București, de pe strada Știrbei Vodă.



     


    Te-ar mai putea interesa

    Șeful OJFIR Constanța – arestat într-un dosar ce include achiziția de terenuri pentru eoliene Stațiunea Popăuți a obținut certificatele de recunoaștere pentru Karakul Alb și Karakul Roz: ”Sunt creații proprii ale Stațiunii” Cât plătesc fermierii din Ucraina pentru un litru de motorină Furtuna a frânt porumbul și floarea-soarelui în ferma lui Matei Titianu: ”Culturile erau irigate, în stadiu avansat de vegetație” Fermierul Marian Popa a recoltat grâul de sămânță: ”Soiurile românești s-au comportat foarte bine!”

    Ultimele știri

    România va primi 29,9 milioane de euro de la CE pentru fermierii afectați de scumpirea îngrășămintelor Bolile și dăunătorii porumbului: cum evitați pierderile de producție Elita zootehniei se reunește pe 24 iulie, la Popăuți, pentru Conferința dedicată sectorului ovin și caprin Drone, hibridul de rapiță care nu te dezamăgește niciodată. Potențial de producție ridicat Scandal la ANIF Arad. Prefectul cere demisia directorului: „Investițiile în irigații sunt blocate!”