• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Daniel Constantin: ”În acest an începem cadastrarea la nivel național!”

    agrointeligenta.ro -

    Aflat în județul Maramureș în cadrul Caravanei PNDR 2020, ministrul agriculturii Daniel Constantin a făcut un anunț important pe care mulți din românii din mediul rural îl așteaptă de mulți ani.

    ”În acest an începem cadastrarea la nivel național. Avem fonduri și din fonduri europene și de la bugetul de stat. Și eu sper că un proiect de 800 de comune din cele 3200 câte sunt să fie finalizat până în 2020. Și până în 2023, celelate comune. Eu sper ca pe zona rurală – căci se va începe cu extravilanul localităților, să putem să terminăm în următorii 5-6 ani de zile tot ce înseamnă cadastrare”, a declarat ministrul agriculturii și dezvoltării rurale.

    În acest an se începe cadastrarea la nivel național, ne spune ministrul Agriculturii, Daniel Constantin

    Posted by Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale on Wednesday, July 22, 2015


    Te-ar mai putea interesa

    Noul Cod fiscal. Fermierii – impozitați de primării pentru solariile de legume, răsadnițe și depozitele de cereale Colinde de Crăciun în versuri. Top 10 cele mai frumoase colinde românești Subvențiile APIA care se vor plăti mai târziu. Anunțul premierului Bolojan dă peste cap planurile fermierilor

    Ultimele știri

    Victorie Agrointeligența! MADR suplimentează bugetul la subvenția APIA pe pârloagă. Noul cuantum – 49,45 euro/ha Tinerii Fermieri – sumă forfetară de 300.000 de euro ca primă de instalare în agricultură! Premierul Bolojan a atras atenția asupra potențialului agricol nevalorificat al României