• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Caravana PNDR 2020 ajunge mâine la Sibiu

    agrointeligenta.ro

    În vederea promovării Rețelei Naționale de Dezvoltare Rurală și înregistrării de noi membri, caravana PNDR 2020, organizată de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale se va afla mâine în județul Sibiu.

    Cu această ocazie, vor fi susținute trei conferințe de informare și prezentare a PNDR 2014 – 2020 și va fi realizată o vizită de lucru la un proiect finanțat prin PNDR 2007 – 2013, care reprezintă un exemplu de bună practică pentru investiții.

    Prin intermediul caravanei PNDR 2020 se creează oportunitatea unui dialog direct cu beneficiarii fondurilor europene și cu oficialitățile cu scopul de a înțelege corect și concret mecanismul de accesare al fondurilor europene.

    La discuțiile cu fermierii din Sibiu va fi prezent și ministrul agriculturii, Daniel Constantin.

    Vezi AGENDA Caravanei PNDR 2020 la Sibiu



     


    Te-ar mai putea interesa

    Pentru ce a luat amendă 5.000 de lei un tânăr de 21 de ani ce conducea tractorul pe un drum public Canalul Siret–Bărăgan intră în execuție. Contract de 330 milioane de euro pentru primul tronson E oficial! Lege nouă pentru motorina din agricultură: fermierii vor cumpăra motorină fără acciză Strugurii cultivați în solar, o cultură de viitor. Ion Păunel: „În România sunt deja 15-20 de hectare” Fermierii cer derogări pentru transportul cerealelor: „În campanie, șoferii nu lucrează ca în transportul de marfă”

    Ultimele știri

    Control fără precedent în Delta Dunării: autoritățile verifică exploatarea a aproape 3.000 de hectare ATENȚIE – Presiune ridicată a dăunătorilor din culturile de porumb! ”Bătaie” pe fondurile europene pentru legumicultură. Zeci de proiecte eligibile au rămas fără finanțare Turma vecină cu alt focar de Pesta Micilor Rumegătoare, contaminată! Toate oile vor fi sacrificate Apel disperat al fermierilor din Arad: „Stația care poate iriga 50.000 de hectare este lăsată în paragină!”