• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Despre prețurile din industria cărnii și problemele fermierilor

    agrointeligenta.ro -

    Ediția de mâine a emisiunii ”Cultivat în România” a fost filmată în cadrul celui mai important eveniment din ultima săptămână: conferința de presă a Asociației Române a Cărnii cu invitat special președintele ANAF, Gelu Diaconu. 

    Discuțiile din cadrul emisiunii noastre vor viza atât efectele reale ale reducerii TVA la carne și preparate din carne, dar și care sunt problemele actuale ale crescătorilor de animale și ale procesatorilor.

    Vă invităm să urmăriți mâine, sâmbătă – 8 august, o nouă ediție a emisiunii ”Cultivat în România”, de la ora 11.10, pe România TV.



     

     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Cadastru și intabulare gratuită pentru construcțiile ridicate fără acte. Anunțul ANCPI Cel mai mare producător de cârnați din Germania închide o fabrică în Brandenburg și disponibilizează 500 de angajați Fermier: Ar fi trebuit să recoltez 14 tone de porumb la hectar ca să ating pragul de profitabilitate

    Ultimele știri

    Peste 20 de vaci au fost salvate dintr-un iaz înghețat în cadrul unei intervenții ISU Suceava Furajele cancerigene din Ucraina, ”împinse” în fermele din România? Peste 110.000 de păsări au fost omorâte din cauza furajelor cancerigene din Ucraina. R. Moldova a sistat importul de furaje ucrainene