• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Întâlnire decisivă la MADR: Daniel Constantin discută mâine cu fermierii despre despăgubirile pe secetă

    agrointeligenta.ro -

    Ministrul Agriculturii Daniel Constantin are mâine programată o întâlnire cu lideri ai organizațiilor reprezentative din sectorul agricol, acei fermieri care au fost afectați de seceta din acest an. 

    Întâlnirea urmează să aibă loc în prima parte a zilei, fermierii sperând ca această discuție să poată clarifica o serie de chestiuni legate de despăgubirile pentru pierderile cauzate de lipsa de precipitații.



     

     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    După Mercosur, fermierii vor fi loviți de acordul cu Australia. Cote uriașe la importurile de carne O nouă subvenție de la APIA a fost anunțată de Comisia Europeană Ionică Sterp, APC: Taxele pe care un oier le plătește pentru pășune au ajuns la 1.700 de lei pe hectar Constructorii care se luptă pe contractul de 200 de milioane de euro pentru 23 de kilometri din Canalul Siret-Bărăgan Prețul grâului și al porumbului – pe roșu. Cotații și noutăți la bursa de cereale

    Ultimele știri

    O uriașă fermă de păsări din Polonia va fi preluată de un grup olandez Fermierii francezi vor avea voie să împuște lupi în apărarea animalelor de fermă Acordul UE cu Mercosur a intrat în vigoare, în ciuda opoziției fermierilor: ”Este o veste atât de bună” Dekaflow NS – nutriție lichidă și biostimulare în fiecare picătură Un nou ajutor de minimis, în discuții la MADR