• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Caravana PNDR 2020 ajunge la Suceava

    agrointeligenta.ro

    În vederea promovării Rețelei Naționale de Dezvoltare Rurală și înregistrării de noi membri, caravana PNDR 2020, organizată de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale se va afla în județul Suceava, în zilele de 17 și 18 august 2015.

    Cu această ocazie, vor fi susținute patru conferințe de informare și prezentarea a PNDR 2014 – 2020 și vor fi realizate două vizite de lucru la proiecte finanțate prin PNDR 2007 – 2013.

    Prin intermediul caravanei PNDR 2020 se creează oportunitatea unui dialog direct cu beneficiarii fondurilor europene și cu oficialitățile cu scopul de a înțelege corect și concret mecanismul de accesare al fondurilor europene.

    Agenda Caravenei PNDR 2020 la Suceava

    17-18 august 2015

    Agenda PNDR Suceava 1 Agenda PNDR Suceava 2



     


    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor, la zi. Raportul USDA pe iulie – România: 11 milioane de tone de grâu; 3,52 milioane de tone de rapiță „Acum 20 de ani, un fermier putea cumpăra o casă din lâna de la 600 de oi”. Daniel Buda cere schimbarea regulilor pentru vânzarea lânii Fermierul Constantin Foca din Botoșani – firme în concordat și datorii de milioane de euro. Schema ”Tribunalul” Gropi săpate în pământ, folosite drept depozit pentru tone de varză murată. DSVSA a intervenit Constanța Ștefan, Asociația Țara Loviștei: 100.000 de familii de oieri vor deveni cazuri sociale dacă restricțiile ANSVSA se prelungesc

    Ultimele știri

    Agricultura României intră în cel mai important ciclu de decizie din ultimul deceniu. Rolul finanțării specializate este vital în acest proces Piața cerealelor – retrospectiva săptămânii 8-17 iulie: prețuri, tendințe, producții estimate Piața cerealelor, la zi. O fereastră la grâu care nu se deschide prea des – oportunitate pentru fermierii români Imagini virale: aglomerație de camioane în portul Constanța. Și, totuși, un trader este lăudat! ASAS deschide un nou capitol al colaborării cu China: acord pentru cercetarea horticolă