• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Michelin Agriculture a primit premiul pentru ”Cel mai bun furnizor” din partea CNH Industrial

    agrointeligenta.ro -

    Brandul Michelin a fost distins anul acesta cu titlul de ”Cel mai bun furnizor” de către una din marile grupuri de utilaje agricole – CNH Industrial. Este pentru prima dată când acest premiu acordat anual de acest mare constructor ajunge la un producător de anvelope.

    ”Echipa Michelin este foarte mândră de această recunoaștere. Este rezultatul unei colaborări puternice cu partnerul nostru CNH Industrial”, a declarat Emmanuel Ladent, directorul Diviziei Agricultură din cadrul Michelin.

    Un motiv important pentru care ”Cel mai bun furnizor” al CNH Industrial a fost ales Michelin este noua tehnologie folosită în producția de anvelope – Ultraflex, care, de altfel, a fost prezentată la Milano în acest an.

    CNH Industrial asigură design-ul, producția și distribuția ”mașinilor de lucru” care acoperă totul de la tractoare, combine, excavatoare și până la mașini de pompieri sau autobuze. Este vorba despre 12 branduri, 64 de fabrici și 49 de centre de cercetare, o muncă unde sunt implicați 69.000 de angajați în toată lumea.



     


    Te-ar mai putea interesa

    O nouă lovitură pentru ciobani: Restricția pentru exportul de animale, prelungită de UE până la 30 iunie 2026 Arenda de 7 tone/ha i-a revoltat pe fermieri. Ion Olteanu: ”N-ai cum! Este împotriva oricărei reguli economice!” Urări de Crăciun scurte. Mesaje de Sărbători pentru prieteni și familie

    Ultimele știri

    Porcul crescut tradițional, micul câștig al gospodarilor de Crăciun: ”Am avut șase porci și i-am dat pe toți la 20 lei kilogramul în viu” Alertă meteo de Crăciun. Județele unde se înregistrează ninsori viscolite, strat de zăpadă, polei și ger Mesaje de Crăciun. 40 de urări și felicitări de Sărbători