• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Revista Top 100 fermieri – în avanpremieră în cadrul Balului Fermierilor de la Indagra

    agrointeligenta.ro

    Ediția specială a revistei Agrointeligența – Top 100 cei mai puternici fermieri din România va fi lansată mâine, adică sâmbătă – 30 octombrie, la Indraga. Evenimentul va avea loc în cadrul unei manifestări mai ample – ”Balul fermierilor”, care se bucură de înaltul patronaj al ministrului agriculturii Daniel Constantin și de parteneriatul celor două mari organizații agricole: LAPAR și Pro Agro.

    ”Balul fermierilor” și prezentarea în avanpremieră a revistei ”Top 100 cei mai puternici fermieri – ediția 2015” se vor desfășura imediat după festivitatea ”Fermierul anului”, organizată de Ministerul Agriculturii și în care fermieri din toate județele țării vor fi premiați pentru activitatea din acest an.

    Atât ”Balul fermierilor”, cât și premierea ”Fermierul anului” au fost organizate în premieră anul trecut, în timp ce clasamentul anual realizat de Agrointeligența a ajuns la cea de-a treia ediție.

    Numărul special al revistei noastre va fi distribuit pe întreg tirajul săptămânal al revistei Capital și prin poștă către abonați. Revista este gratuită.

    ”Balul fermierilor” este programat să se desfășoare de la ora 15.00 în Sălile Titulescu și Brâncuși din interiorul Romexpo.


    Te-ar mai putea interesa

    Grâul românesc de panificație – producție bună, preț mic. Daniel Radu, fermier: „Este un preț umilitor” Fermierul Marian Popa a recoltat grâul de sămânță: ”Soiurile românești s-au comportat foarte bine!” Lege în vigoare de astăzi: tahograf obligatoriu pe dubițele care fac acest tip de transport! Producție mare la grâu, în ”polul secetei”: 9,4 tone/ha într-o fermă cunoscută Investiția de 200-300 de euro care ajută fermierii să economisească zeci de mii de euro

    Ultimele știri

    Fermier: „Am pierdut și 7 litri de lapte pe vacă din cauza căldurii!”. Efectele observate în ferme după canicula extremă Fermierii din Germania se plâng și ei de prețurile mici la cereale: ”Avem costuri uriașe” E oficial! Lege nouă pentru motorina din agricultură: fermierii vor cumpăra motorină fără acciză Care este cantitatea minimă de azot necesară pentru a obține un grâu de panificație? Pentru ce a luat amendă 5.000 de lei un tânăr de 21 de ani ce conducea tractorul pe un drum public