• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Se caută chirurgi veterinari pentru Anglia. Salariul poate depăși 4.600 de euro pe lună

    Roxana Dobre -

    O companie de recrutare britanică vrea să angajeze 50 de specialiști români în chirurgie veterinară care să lucreze la clinicile de pe teritoriul Marii Britanii.

    Posturile disponibile de chirurgi veterinari și de asistenți medicali în acest domeniu sunt în orașe precum Londra, Leeds, Liverpool, Manchester, Cambridge, Weymouth, Norwich, Hertfordshire, Essex, Kent etc.

    Sunt așteptați să-și depună CV-urile candidații cu un nivel foarte bun de cunoaștere a limbii engleze, care doresc să ofere servicii premium clienților, cu încredere în propriile abilități și care sunt pasionați de medicina veterinară. De asemenea, candidații trebuie să aibă cel puțin un an de experiență în operațiile de rutină precum castrarea, extracțiile dentare etc.

    Cadidatul ideal trebuie să aibă o adeverință de absolvire a studiilor de medicină veterinară în UE, să aibă carnet de conducere, să fie înregistrat pentru a lucra în Marea Britanie sau cel puțin să fi început procesul de înregistrare și să fie dispus să meargă în Anglia pentru un interviu față în față.

    În schimb, angajatorul oferă un salariu generos, cuprins între 28.000 și 40.000 lire sterline pe an. Asta înseamnă un salariu cuprins între 3.251 și 4.645 euro pe lună. În plus, angajații pot beneficia de cazare gratuită sau de acoperirea parțială a costurilor de cazare, precum și de mașină de serviciu sau decontarea costurilor de transport.
    Detalii pe Capital.ro



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Șefa APIA – anunț pentru fermierii care așteaptă PD-28, subvenția pe pârloagă: „Luni, banii în conturi” După legume, Turcia ne inundă și cu flori. Exporturile au crescut pentru 8 Martie Agrostrategia unei ferme cu mai puțin de 200 de hectare: ”Plătim ratele în avans, nu ne cumpărăm combină” Nicolae Cioranu a fost reales în funcția de președinte al Federației Romovis Garda de Mediu – controale masive în ferme! Un fermier a încasat deja o amendă uriașă

    Ultimele știri

    Ministrul Agriculturii a descoperit puiul românesc, ”zburat” cu offshore prin Cipru ca să aibă ”intrare” în supermarket Turcia a blocat exportul de îngrășăminte către România! Surse: Prețurile vor exploda din nou! Premierul Ilie Bolojan: Dacă preţul la motorină va creşte alarmant, vom lua măsurile pe care le avem la dispoziţie Fondatorul Agricover anunță că nu preia terenurile grupului Axios și că nu e interesat de dezvoltarea unor ferme proprii Vremea se schimbă radical. Anunțul meteorologilor pentru toate regiunile