• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Tehnologii aducătoare de profit în ferme mari și mici

    agrointeligenta.ro

    Emisiunea ”Cultivat în România” de mâine, sâmbătă – 28 noiembrie, are ca subiect noile tehnologii agricole care îi ajută pe fermierii români să fie profitabili.

    Vom merge la o fermă mică de vaci de lapte și la o exploatație de 2.000 de hectare de teren agricol pentru a vedea la fața locului ce a făcut diferența pentru doi producători agricoli care au trecut pe profit.

    Emisiunea ”Cultivat în România” se difuzează în fiecare sâmbătă, de la 11.15, pe România TV

    Te-ar mai putea interesa

    Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat! În timp ce prețurile în portul Constanța scad, Ucraina își mută cerealele prin România Consiliul Concurenței: Amenzi de 83,2 milioane de lei pentru 21 de companii din agribusiness Seceta devastează porumbul din Franța și Germania: România și Bulgaria, singurele excepții pozitive din UE Portul Constanța, tot mai aproape de sufocare. Nivelul scăzut al Dunării complică planul de rezervă al Ucrainei

    Ultimele știri

    Tradiția și munca duc vinul românesc în legendă. Poveste de la Beciul Domnesc pentru Campioni pe teren Memoriu trimis ministrului Radu Miruță de fermierii români cu cerealele blocate în fermă! Mihai Moraru, Agro-Est Muntenia, despre amenzile Consiliului Concurenței: ”S-a găsit forma prin care adevărații vinovați să plătească mai puțin” Ministrul Transporturilor despre blocajul cerealelor pe calea ferată: „La mine nu a ajuns o astfel de informație” Scandalos: Fermierii români – cu cerealele blocate! Toate trenurile de marfă au fost alocate grâului din Ucraina