• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministerul Agriculturii are un nou secretar general

    agrointeligenta.ro

    Prima schimbare importantă făcută de Achim Irimescu la conducerea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale este cea a înlocuirii secretarului general. Astfel, cel care a ocupat această funcție în ultima parte a mandatului lui Daniel Constantin, Lucian Dumitru, a fost schimbat cu Rela Nicoleta Ștefănescu.

    ”Începând cu data intrării în vigoare a prezentei decizii, doamna Rela Nicoleta Ștefănescu exercită, cu caracter temporar, funcția publică vacantă din categoria înalților funcționari publici de secretar general al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale”, se arată în decizia semnată de premiul Dacian Julien Cioloș și publicată astăzi în Monitorul Oficial.

    Rela Nicoleta Ștefănescu este cunoscută pentru activitatea sa în cadrul MADR, instituție unde a ocupat, din 2005 și până acum mai multe funcții în ultimii ani, inclusiv cea de director în Direcția Juridică și de secretar general adjunct.

    Lucian Dumitru, cel care a deținut până astăzi funcția de secretar general va continua să activeze în MADR din poziția de secretar general adjunct.


    Te-ar mai putea interesa

    Lege în Parlament: Construcțiile ridicate pe terenuri agricole pot intra în legalitate prin plata unei taxe România, singura pedepsită! La sute de focare, în Bulgaria și Grecia exportul oilor a fost interzis doar local Piața cerealelor, la zi. Coceral: România – recoltă de 12,72 milioane tone la grâu și 2,63 milioane tone la rapiță Fermierii au intrat la recoltatul orzului. ”Fără 1 leu pe kilogram nu îl dau”. Prețul în portul Constanța Oierii din ROMOVIS cer demisia conducerii ANSVSA și intervenția premierului Bolojan și a președintelui Dan pentru deblocarea exporturilor de ovine

    Ultimele știri

    Specialiști din cinci țări, reuniți la SCDVV Bujoru pentru dezbateri privind viitorul agriculturii în contextul schimbărilor climatice Ministrul Tanczos Barna – anunț după ce Comisia Europeană a închis exportul de oi din România! Este oficial: Exporturile de oi din România – interzise până pe 31 decembrie. Decizia, în Jurnalul UE! Cele 7 produse care protejează pomii fructiferi Conferință internațională despre sustenabilitatea tehnologiilor agricole la Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Viticultură și Vinificație Bujoru