• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • IPSO Agricultură investește 15 milioane de euro în extinderea rețelei de dealeri și modernizarea punctelor de lucru

    agrointeligenta.ro -

    IPSO Agricultură, importatorul utilajelor John Deere, cu afaceri de peste 110 milioane de euro anul trecut, şi-a bugetat investiţii de 15 milioane de euro pentru extinderea re­ţelei de dealeri, dar şi pentru modernizarea punctelor de lucru existente.

    Compania a vândut anul trecut aproximativ 700 de tractoare şi combine şi peste 1.200 de utilaje, fiind cel mai mare jucător de pe piaţa de profil.

    „Ne dorim să extindem această reţea şi să modernizăm punctele de lucru existente şi am bugetat investiţii de 15 mil. euro în acest scop. În 2015 am inaugurat noul sediu de la Mogoşoaia, iar în 2016 vom inaugura sediul de la Roman“, a spus Arnaud Van Strien, directorul general al IPSO Agricultură.

    _DSC7732

    Sursa: Ziarul Financiar



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Micii fermieri care pierd subvenția din cauza primăriei: ”Se vor număra cererile pe degete” Plata de 100 euro/ha, la APIA. Termene limită, documente obligatorii Două țări europene au suspendat exporturile de motorină către Ucraina Constructorii care se luptă pe contractul de 200 de milioane de euro pentru 23 de kilometri din Canalul Siret-Bărăgan Subvenții APIA 2026. Data la care începe depunerea cererilor a fost publicată în Monitorul Oficial

    Ultimele știri

    O uriașă fermă de păsări din Polonia va fi preluată de un grup olandez Fermierii francezi vor avea voie să împuște lupi în apărarea animalelor de fermă Acordul UE cu Mercosur a intrat în vigoare, în ciuda opoziției fermierilor: ”Este o veste atât de bună” Dekaflow NS – nutriție lichidă și biostimulare în fiecare picătură Un nou ajutor de minimis, în discuții la MADR