• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Dr. Mary-Eugenia Pană este noul președinte al Asociației Crescătorilor și Exportatorilor de Bovine, Ovine, Porcine din România

    agrointeligenta.ro -

    La sediul din București al Asociației Crescătorilor și Exportatorilor de Bovine, Ovine, Porcine din România a avut loc astăzi Adunarea Generală a Asociaților pe anul 2015, eveniment care a adus o schimbare importantă la nivelul conducerii organizației.

    ”Președintele Asociației, domnul Justin – Ovidiu Paraschiv, s-a retras din funcție predând ștafeta doamnei dr. Mary-Eugenia Pană, care a ocupat funcția de director executiv. Au fost votate modificări la statutul asociației planul de activități pe anul 2016 și bugetul aferent acestuia”, se arată într-un comunicat de presă transmis de ACEBOP pe adresa redacției noastre.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Subvenții APIA 2026. Data la care începe depunerea cererilor a fost publicată în Monitorul Oficial Prețuri pe tonă pentru grâul, rapița și orzul din recolta 2026 13.000 de salate plantate în 30 de minute cu 10 nepalezi. Ion Păunel, legumicultor: La început am rămas perplex și entuziasmat Fermierii care încasează subvenții – obligați să depună la APIA dovezi privind achiziția de inputuri și lucrări în câmp! Cererea de miei a bubuit pe fondul conflictului din Orientul Mijlociu: ”Cine are miei de vânzare, să țină de preț”

    Ultimele știri

    Garda de Mediu – controale masive în ferme! Un fermier a încasat deja o amendă uriașă Preț miei Paște 2026. Calculele oierilor pentru un kilogram de carne de miel de sărbătorile pascale Agricover – partenerul fermierilor pentru îngrășăminte și motorină la prețuri bune Șefa APIA – anunț pentru fermierii care așteaptă PD-28, subvenția pe pârloagă: „Luni, banii în conturi” După legume, Turcia ne inundă și cu flori. Exporturile au crescut pentru 8 Martie