• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • România, tărâm de basm: o fotografie făcută în județul Brașov, premiată de National Geographic

    agrointeligenta.ro -

    România este cu adevărat un tărâm de basm, iar frumusețile din mediul rural, surprinse de către fotografii profesioniști se numără întotdeauna printre cele mai premiate imagini la concursurile internaționale de profil.

    O fotografie realizată în satul Peștera din județul Brașov, de către fotograful Eduard Guțescu, a fost desemnată ca fiind printre cele mai frumoase fotografii din lume de către revista National Geographic.

    Denumită „România, tărâmul basmelor”, a primit o mențiune din partea editorilor prestigioasei reviste în cadrul concursului „Traveler Photo Contest 2015.”

    4717032_1600x1200

    Primul loc a fost obținut de fotograful Anuar Patjane cu fotografia pe care o puteți vedea puțin mai jos. Imaginea este surprinsă în largul insulelor Revillagigedo din Mexic.

    5361943_1600x1200

    Sursa: National Geographic, frecventa-sufletului.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Cezar Gheorghe: România – la un pas să piardă gurile Dunării. Statul vrea să vândă Administrația Fluvială a Dunării de Jos! Florentin Ion, un sucevean care a lucrat în Spania, crește porci din rasa Serrano SEEFCO: Nava Basic Island a ajuns în portul Constanța cu peste 30.000 de tone de îngrășăminte pentru fermierii români

    Ultimele știri

    Urgie în luna martie: Cod Roșu de vânt puternic. ISU a emis mesaje RO-Alert! Vremea se răcește brusc! Iarna se întoarce, după temperaturi foarte ridicate Dorin Cojocaru, APRIL: Febra aftoasă este extrem de contagioasă, se transmite inclusiv prin curenții de aer!