• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Premierul Cioloș – întâlnire de lucru cu ministrul agriculturii Achim Irimescu

    agrointeligenta.ro -

    Premierul Dacian Cioloș se va afla astăzi la Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, urmând ca discuțiile cu ministrul Achim Irimescu să se încheie cu o serie de declarații de presă.

    ”Programul de măsuri al Guvernului a fost stabilit și primul – ministru Dacian Cioloș va merge în perioada următoare la ministere pentru a discuta Programul de măsuri al fiecărui minister în parte”, se arată într-un comunicat de presă.

    Discuțiile la MADR urmează să înceapă astăzi de la ora 13.30, când primul-ministru Dacian Cioloș va avea o întâlnire de lucru cu ministrul Achim Irimescu pentru a discuta Programul de măsuri al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale.


    Te-ar mai putea interesa

    Fermierul care a recoltat orzul în decembrie. Testul unei culturi succesive neobișnuite Fermierul care a semnat pentru arenda de 7 tone/ha: ”Nu mă judecați! Această pășune m-a salvat de la faliment” Arenda de 7 tone/ha i-a revoltat pe fermieri. Ion Olteanu: ”N-ai cum! Este împotriva oricărei reguli economice!”

    Ultimele știri

    Fabrica Luduș a încheiat campania din acest an. Mihaela Neagu: ”De sărbători, fiecare român va mânca ceva dulce făcut cu zahăr românesc” Noile reguli fiscale și sancțiuni legale pentru persoanele fizice și juridice din 2026 AAC îl confruntă pe președintele Nicușor Dan: Cu ce fermieri v-ați consultat care să fie de acord cu Mercosur?