• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Se înființează Agricover Holding

    agrointeligenta.ro

    Agricover, unul dintre cei mai importanți jucătorii din agricultura autohtonă, își modifică structura companiei, înființând Agricover Holding, nume sub care vor funcționa toate firmele din grup.

    Dacă până acum grupul de firme Agricover nu funcționau sub o companie-mama, din acest an acestea își vor desfășura activitatea sub o nouă umbrelă- Agricover Holding, au explicat reprezentanții grupului. Compania a depus un proiect de divizare la judecătoria din Buzău, urmând ca în câteva luni să aibă loc modificările propuse.

    “Constituirea Agricover Holding SA este urmarea firească a dezvoltării Grupului Agricover în cei peste 15 ani de activitate. Gruparea pe zone de business și separarea pe fluxuri și procese operaționale asemănătoare, are menirea să asigure posibilitatea elaborării și implementării unor strategii specifice fiecărei zone de business, o mai bună monitorizare a performanțelor fiecărei zone de business și, nu în ultimul rând, un nivel de proactivitate în ceea ce privește adaptarea grupului la evoluția mediului de afaceri în general”, a declarat pentru Capital, Ștefan Bucătaru,director general Agri-Business.

    Citiți mai multe despre această mișcare în piața agribusiness pe www.capital.ro

    Te-ar mai putea interesa

    Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute Fermierul Cosmin Micu renunță la floarea-soarelui: „E mai ușor să fac 4 t/ha la rapiță decât 3 t/ha la floare” Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat! Guvernul a aprobat programul prin care românii din Diaspora primesc 200.000 de euro pentru a porni o afacere în România Baloți de lucernă furați în toiul nopții. Hoții au fost identificați cu ajutorul camerelor video din comună

    Ultimele știri

    Usturoiul uriaș care se cultivă aproape singur. Un fermier din Giurgiu a recoltat 400 de kilograme și îl vinde cu 30 de lei kilogramul Dan Corbuț: „Este cel mai secetos an de când fac agricultură. La porumb vor fi zone unde nu se va recolta nimic” Piața cerealelor, la zi. Grâul rusesc pune presiune pe piață iar cotațiile DAP Constanța așteaptă noi semnale De la prevenție la pierdere: cum influențează momentul tratamentului calitatea producției în culturile speciale Cum alegi corect hibridul de rapiță: primul pas care îți influențează producția