• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Târgurile de maşini agricole second-hand încep să aibă căutare la români

    agrointeligenta.ro -

    Compania austriaca Biso Schrattenecker organizează în martie cel mai mare târg de masini agricole second-hand din România la Drajna, unde vor fi prezentate circa 300 de utilaje.

    Fermierii interesaţi de târg vor avea la dispozitie utilaje din Austria şi Germania, respectiv 100 de tractoare, 35 de combine şi 150 de unelte agricole (semănătoare, grape etc.). Acestea sunt atât produse de stoc, cât şi maşini second-hand recondiţionate de specialiştii din cadrul centrelor de service Biso din Austria şi Germania, astfel încât să funcţioneze la parametri optimi de calitate.

    “Prin organizarea Târgului de maşini agricole second-hand şi de stoc din Drajna ne-am propus să le oferim o alternativă viabilă fermierilor care îşi doresc să aibă acces la soluţii moderne de lucrare a pământului, însă sunt nevoiţi să se încadreze într-un buget limitat“, spune Marian Martinescu, Sales Manager, Departamentul de Second-Hand, Biso România.

    Fiecare client care se înregistrează până în data de 10 martie pentru participarea la târg, va primi un voucher în valoare de 750 de euro, potrivit informaţiilor oferite de companie.

    Târgul, care se va defăşura în perioada 21 – 22 martie 2013, va fi organizat la Centrul pentru Competenţe Agricole din Drajna (judeţul Călăraşi) al companiei Biso.

    Compania austriacă BISO Schrattenecker este prezentă în 30 de ţări din întreaga lume, având o tradiţie de peste 75 de ani în oferirea de soluţii tehnologice dedicate îmbunătăţirii performanţelor şi a randamentului recoltelor. Firma are ca obiect de activitate producţia şi comercializarea de echipamente agricole.


    Te-ar mai putea interesa

    Mic fermier: ”Am stat cu dovlecii până s-au stricat. N-am reușit să îi vând. Rafturile magazinelor sunt pline de dovleci importați” Frunze căzute folosite ca îngrășământ natural pentru grădină. Metode, beneficii Gabi Corodeanu: Vom recolta porumbul de Crăciun și Anul Nou. Prețul în zonă este de 65 de bani pe kilogram

    Ultimele știri

    Azomureș a oprit din nou producția de îngrășăminte Tranșa a doua din subvențiile APIA. Fermierii care au intrat la plată în această săptămână Asociația Moldoovis, pune piciorul în prag în scandalul berbecilor ”expediați” în R. Moldova: Proprietarul – singurul responsabil pentru starea precară a animalelor