• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Mașini pentru fermieri: FIAT FULLBACK, ”fratele italian” al lui Mitsubishi L200, în România prin AUTOITALIA

    agrointeligenta.ro

    Fiat Fullback este o propunere mai nouă în materie de mașini pentru fermieri. Lansat în noiembrie 2015, modelul nou de la Fiat a fost denumit de presa de specialitate ”fratele italian” al lui Mitsubishi L200 și este disponibil în România prin dealerul AutoItalia.

    Fullback a fost lansat sub umbrela Fiat Professional, având un nume inspirat de poziția de fundaș lateral al echipelor de rugby, indicând că modelul este pregătit să atace și să își revendice locul în segmentul pick-up-urilor de clasă medie.

    Modelul prezentat la București, în cadrul Auto Expo 2016 de la Romexpo, a fost cel cu cabină dublă, tracțiune 4X4 și motorizare Diesel de 2,4 litri și 180 de cai putere.

    Ceea ce face ca Fiat Fullback să fie o mașină atractivă pentru fermieri este bena, cu o lungime de 1,5 metri, o dotare care se pretează activităților specifice din fermă și nu numai.

    În România, Fiat Fullback este disponibil în mai multe variante de caroserie – cu cabină simplă, cu cabină dublă sau cu cabină extinsă și în afara durabilității promise, pick-up-ul asigură și cele mai pretențioase cerințe de confort la rulare: volan din piele cu comenzi audio încorporate, padele în spatele volanului, opțiune de cutie automată, sistem multimedia sau climatizare automată.


    Te-ar mai putea interesa

    Canalul Siret–Bărăgan intră în execuție. Contract de 330 milioane de euro pentru primul tronson De ce cad prunele verzi din pom: cauze, tratamente, prevenire Pentru ce a luat amendă 5.000 de lei un tânăr de 21 de ani ce conducea tractorul pe un drum public Marsat achiziționează cereale, rapiță și mazăre de la fermieri. Prețurile oferite la cele 6 centre de achiziție Dosar DNA în apicultură: Fonduri pentru tineri fermieri, obținute cu acte false

    Ultimele știri

    Fermierul Constantin Foca din Botoșani – firme în concordat și datorii de milioane de euro. Schema ”Tribunalul” Lege nouă: Închisoare pentru fermierii care folosesc ilegal apă sau stropesc culturile cu pesticide interzise! Harta secetei din România: unde sunt cele mai mari probleme pentru cultura de porumb Ploi, vijelii și grindină: ANM a emis o nouă avertizare meteo pentru România ANM a publicat prognoza meteo pe patru săptămâni: cum va fi vremea în fiecare săptămână până pe 10 august