• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • MADR: Iată banii de la APIA!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR) face lumină în privința banilor pe care Agenția de Plăți şi Intervenţie pentru Agricultură (APIA) îi virează fermierilor pentru campania de cereri unice 2015.  Într-un comunicat remis presei se arată că suma totală care a ajuns în conturile fermierilor din 18 noiembrie 2015 și până astăzi 3 iunie este de 1.463.437.260,87 euro.

    Plățile, efectuate de APIA, sunt repartizate astfel:

    În plus, AFIR a efectuat plăţi în valoare de 102.200.118 euro, din care:


    Te-ar mai putea interesa

    Apicultorul român care a convins Comisia Europeană să scoată de pe piață mierea falsificată! Ploaia care a salvat câmpurile: după două luni de secetă, culturile își revin spectaculos Fermierii din zona Moldovei au o nouă bază de cereale unde să își vândă recolta, cu plata la livrare! ,,Performanță” la cadastru gratuit. ANCPI se laudă că într-o lună a închis lucrări în 4 din cele 2.618 de UAT-uri România – Capitala Aberdeen Angus. Începe Forumul care poate schimba complet zootehnia românească!

    Ultimele știri

    Plăți APIA duminica! Numărul fermierilor care urmează să primească banii de subvenții în cont O fermă de animale este scoasă cu totul la vânzare din cauza unei datorii la bancă Șeful APIA, Adrian Pintea, a anunțat numărul fermierilor autorizați la plată într-o singură zi Susținem gustul autentic: ”De aici, de aproape. Din Banat” a ajuns la Timișoara! Val de focare de variolă ovină. Mișcarea animalelor, interzisă