• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Declarația de avere a ministrului agriculturii: Teren în Bragadiru, casă și apartament la București

    agrointeligenta.ro

    Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Achim Irimescu, deţine, împreună cu familia, un teren de 17.500 de metri pătraţi în comuna Bragadiru, judeţul Ilfov, dobândit prin moştenire, şi un apartament şi o casă de locuit în Bucureşti, potrivit declaraţiei de avere, potrivit Agerpres.

    Ministrul mai are un autoturism VW Polo, fabricat în 2013 şi conturi în bănci de 440.000 de lei şi 413.000 de euro, totalizând astfel peste jumătate de milion de euro.

    La categoria venituri, în declaraţia de avere figurează 43.800 de euro şi 5.000 de lei, inclusiv venitul soţiei, de la Reprezentanţa permanentă a României la Comisia europeană, şi aproape 20.000 de lei din salariu.

    Declaraţia ministrului a fost actualizată la data de 13 iunie 2016.


    Te-ar mai putea interesa

    Tratament corect pentru sămânța de floarea-soarelui și porumb O fermă de 1.500 ha este scoasă la vânzare pentru 5,8 milioane de euro: ”Este o mega-proprietate” Doi soți din Sfântu Gheorghe aduc pe masa românilor preparatele secuiești: ”Slănina noastră este unică” Ce fertilizant să folosim la transplantare răsaduri. Soluția vine de la Agrii Prețul laptelui la poarta fermei. Cât primesc producătorii pe litru, înainte de Paști

    Ultimele știri

    Fermierul Samson Popescu a început în forță semănatul porumbului. ”Nu facem rabat de la tehnologie” Agenție de plăți pentru fermieri – 1,3 miliarde de lei, în conturi de la începutul anului! Roșiile din solarii, deja atacate de trips și tuta absoluta. Fermier: ”Au apărut neașteptat de devreme” Thio-Sul®: ATS-ul agricol original care revoluționează nutriția culturilor Consiliul Concurenței: Scumpirile artificiale la inputuri și mașini agricole încalcă legea