• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Pepene cu miros de detergent, filmat de un ieșean într-un supermarket

    agrointeligenta.ro -

    O nouă grozăvie filmată într-o mare rețea de magazine te face să te întrebi: ce ni se vinde? Astfel, săptămâna trecută, un ieșean a postat pe Facebook un video în care le cere reprezentanților unui mare lanț de retail din România să îi explice de ce pepenele scos la comercializare are miros de detergent.

    Din imagini se vede că după ce reprezentanta hipermarketului taie și apoi miroase lubenița, se confirmă ce spune clientul. Ulterior este chemat și un alt responsabil din magazin pentru a da explicații, în timp ce ieșeanul declară că lucrurile nu vor rămâne așa întrucât va duce pepenele la analiză pentru a vedea cu ce substanță a fost contaminat miezul acestor fructe vândute în plin sezon al acestor fructe.

    Sursa video: Facebook.com/Florin Frant


    Te-ar mai putea interesa

    Fabrica Luduș a încheiat campania din acest an. Mihaela Neagu: ”De sărbători, fiecare român va mânca ceva dulce făcut cu zahăr românesc” Prețul unui hectar de teren arabil și de pășune în România – prețuri pe regiuni. Media națională – 8.500 euro/ha Mesaje de Crăciun 2025: Cele mai frumoase urări și felicitări de Sărbători

    Ultimele știri

    Efectivul de vaci care poate asigura salariul minim pe economie pentru o familie de fermieri – calcul Lege nouă la APIA, promulgată de Președinte: Nu ești fermier cu animale, nu mai primești subvenția pe pășune! Prognoza meteo – ianuarie 2026. Cum va fi vremea în prima lună a anului viitor