• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Dr. Dana Tănase, noul director executiv al Asociației Române a Cărnii

    agrointeligenta.ro -

    Dr. Dana Tănase este noul director executiv al Asociației Române a Cărnii (ARC), funcție pe care a preluat-o din data de 8 septembrie, se arată într-o informare de presă transmisă Agrointeligența – www.agrointel.ro.

    Potrivit președintelui ARC, Radu Timiș, Tănase îl înlocuiește în noua funcție pe Vladimir Mănăstireanu, care a preluat alte sarcini.

    Dr. Dana Tănase a fost director al Direcției de Siguranța Alimentelor de Origine Animală din cadrul ANSVSA.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Export de oi, cereale și legume în Algeria. Condițiile sunt negociate de ANSVSA alături de fermierii români Legumicultorul Mihai Chesnoiu a rămas cu 60.000 de salate nevândute: ”Cea de import este bună la 100 de grame, a noastră nu este”  Adrian Țone, fermier: Vom avea zone cu 1.000 l/mp de apă, ceea ce înseamnă o creștere cu 30-40% a necesarului de îngrășăminte Județul unde un hectar de teren arabil s-a vândut cu 280.000 de euro. Șef DAJ: ”Fenomenul apare tot mai des” Avertisment ANCPI: Dreptul la proprietate poate fi limitat atunci când proprietarul nu se află în țară

    Ultimele știri

    Controalele în fermele de animale încep din luna februarie. Primele exploatații verificate de inspectorii ANZ Șeful ANZ – anunț important pentru toți crescătorii de albine Agricultura lovită de ger. Impactul vortexului polar în fermele din SUA și vestul Europei Fermierii au reclamat că aplicația pentru subvenții face publice prea multe informații despre terenurile lucrate Fermierii care pierd despăgubirile de 2.000 euro/ha. Ing. Marius Roman, Pepinierele Roman: ”Este destul de tragic”