• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • GALERIE FOTO. Deschiderea Târgului Indagra 2016

    Roxana Dobre -

    Indagra 2016, cel mai mare târg din domeniul agricol organizat în România a fost deschis oficial astăzi în prezența președintelui Klaus Iohannis, a ministrului Agriculturii Achim Irimescu și a președintele Camerei de Comerț, Mihai Daraban. 

    Evenimentul va avea un program la fel de bogat ca și cel din anii precedenți. Ajunsă la cea de-a 21-a ediție, manifestarea găzduiește anul acesta peste 470 de expozanți din 23 de țări și va cuprinde, împreună cu evenimentele conexe, toți cei circa 40.000 de metri pătrați ai Romexpo!

    Târgul Indagra se desfășoară la Romexpo în perioada 2 – 6 noiembrie, iar programul de vizitare este între orele 10.00-18.00, cu excepția zilei de duminică, atunci când evenimentul se încheie la 16.00. Accesul se face pe bază de bilet, care costă 15 lei și asigură vizitarea expoziției Indagra, cu toate evenimentele conexe – Indagra Food, All-Pack etc.

    dsc_0295



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Turcia a blocat exportul de îngrășăminte către România! Surse: Prețurile vor exploda din nou! Subvenții APIA pe pășune 2026 – acte necesare. Cine are dreptul la plata pe hectar – crescătorul sau asociația? Fondatorul Agricover anunță că nu preia terenurile grupului Axios și că nu e interesat de dezvoltarea unor ferme proprii Ciobanii pregătesc un protest național dacă autoritățile nu le rezolvă problemele: ”Vom urma toți pașii de dialog” Fermier: Furnizorul de motorină ne-a anunțat că litrul sare de 10 lei zilele acestea

    Ultimele știri

    Ionel Arion, PRO AGRO, avertizează că există un risc foarte mare să avem o penurie de motorină S-a votat bugetul de stat cu sumele alocate fermierilor pentru acest an! Funcționarii APIA dezvăluie că multe primării blochează accesarea subvențiilor și cer MADR să intervină! Cartofii noi românești au apărut în piețe. Ce preț au primii tuberculi recoltați din solar Val de furturi în ferme. Un tractor a fost furat de hoți chiar de pe câmp