• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • MESAJ DE ZIUA NAȚIONALĂ din partea președintelui Comisiei pentru Agricultură, DEPUTATUL NINI SĂPUNARU, pentru cititorii AGROINTELIGENȚA

    agrointeligenta.ro -

    ”Dragi români vă urez ”La mulți ani de 1 Decembrie!”

    Este o zi mare pentru România, este ziua Independenței Poporului Român. Poate vom trăi în câțiva ani și vă doresc să avem și independența alimentară cu adevărat a poporului român. Cred că singura cale de dezvoltare rapidă a acestei țări este prin agricultură și industrie alimentară. Dumneavoastră sunteți singuri care cred eu că în perioada următoare de 3-5 ani puteți aduce cu adevărat o schimbare în România, prin industrializarea agriculturii românești. Asta îmi doresc, asta cred că se poate realiza pentru fermierii din România”

    Nini Săpunaru, deputat și președintele Comisiei pentru Agricultură din Camera Deputaților



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Când un an rău răstoarnă o fermă – apel public pentru plata datoriilor unei ferme. Soții Butilă: „Și 5 lei contează” Grâul din Argentina ”ia fața” celui de la Marea Neagră: are preț mai mic și e disponibil în cantități uriașe Fermier: ”Am plătit îngrășămintele, dar din ziua în care trebuia să le primim, nu ne mai răspunde nimeni la telefon” „Totul pare să fi explodat”: tânăr fermier din Vaslui despre costuri și prețuri Preț în creștere la ovine. Nicolae Cioranu: ”Acum prețul mieilor este de 18-19 lei/kg, dar nu mai este marfă”

    Ultimele știri

    Un grup olandez cu 800 de hectare se retrage din România. Terenurile – scoase la vânzare cu tot cu utilaje Gelu Bogdan, pomicultor cu livada distrusă de îngheț: ”Despăgubirea de 2.000 euro nu acoperă mare lucru. MADR putea suplimenta suma!” E jale cu pesta porcină africană! Șase fonduri de vânătoare dintr-un județ rămân fără porci mistreți Oficial: Culturile pentru care Guvernul a aprobat despăgubiri. Fermierii pot depune cererile la APIA ANSVSA – anunț pentru toți crescătorii de animale! Alexandru Bociu: ”Obiectivul nostru rămâne același”