• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • MESAJ DE ZIUA NAȚIONALĂ din partea fermierului CRISTIAN LUNGU pentru cititorii AGROINTELIGENȚA

    agrointeligenta.ro

    ”Ca și fermier român, crescător de vaci de lapte vreau să urez fermierilor implicați în această activitate ”La mulți ani!”.

    În același timp consumatorilor, celor pentru care lucrăm și care sunt în același timp consumatori de lapte de la automate le urez: La mulți ani, să fie siguri că le oferim un lapte de calitate. Aș dori, pentru toți cetățenii din această țară care sunt implicați în a face treburi în agricultură să fie alături de noi, noi alături de ei și să putem ducem mai departe activitatea pe care ne-am propus-o. La mulți ani!”

    Cristian Lungu, președintele Asociației Fermierilor Utilizatorilor de Automate pentru Desfacerea Laptelui Crud din România


    Te-ar mai putea interesa

    Un nou jucător în agricultură: casele de insolvență. Florin Constantin, AGXecutive: ”Sunt un rău necesar” Plăți APIA 2026. Subvențiile care intră de săptămâna aceasta în conturile fermierilor Fermierii din zona Moldovei au o nouă bază de cereale unde să își vândă recolta, cu plata la livrare! Șef APIA la MoldAgro Expo 2026: Când intră în conturi banii la subvențiile ANT și SCV România – Capitala Aberdeen Angus. Începe Forumul care poate schimba complet zootehnia românească!

    Ultimele știri

    Susținem gustul autentic: ”De aici, de aproape. Din Banat” a ajuns la Timișoara! Val de focare de variolă ovină. Mișcarea animalelor, interzisă  APIA – anunț pentru fermieri: Program extins în weekend pentru depunerea cererilor pentru subvenții Alexandru Bociu, președintele ANSVSA, mesaj de Ziua Medicului Veterinar: ”Medicina veterinară reprezintă o vocație nobilă, dedicată neîncetat binelui comun” Ziua Bujorului, sărbătorită în Capitală cu evenimente, muzică, ateliere pentru copii și produse românești