• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • DAN POPESCU, AECTRA: ”Vă urez să investiți cu inteligență pentru că investiția este foarte important să fie direcționată către productivitate”

    agrointeligenta.ro -

    Dragi fermieri,

    La încheierea acestui an cu multe provocări atât pe plan politic internațional, dar și local, cât și mai ales economic și, nu în ultimul rând, în domeniul nostru de specialitate – în agricultură, am plăcerea să adresez atât partenerilor AECTRA mulțumiri pentru colaborarea avută, cât și tuturor fermierilor din România – felicitări pentru rezultatele pe care le-ați avut.

    Vă mulțumesc, partenerilor AECTRA, care împreună am dovedit că cu tehnologiile noastre putem oferi productivitate, calitate și, nu în ultimul rând, profitabilitate.

    Vă urez să investiți cu inteligență pentru că investiția este foarte important să fie direcționată către productivitate, către calitate și, dacă îmi permiteți, față de mulțumirile pe care le-am adresat, vă urez ca anul viitor, dacă putem să participăm noi, AECTRA, liderul în stimulatori și biostimulatori și fertilizanți foliari, să participăm cu expertiza noastră mai bine de două decade în România alături de dumneavoastră, să participăm cu cunoștințele și pasiunea noastră pe care o avem pentru agricultură, pentru agricultura românească, să vă ajutăm să vă realizați acele oportunități, să vă ajutăm să faceți diferența în acel segment de tehnologie unde putem face ÎMPREUNĂ diferența, unde putem aduce producții ÎN PLUS, unde acei lei investiți pot aduce profituri și beneficii care să ne mulțumească pe toți și ca la sfârșitul anului viitor – 2017, să avem cu toții succes.

    DAN POPESCU – PREȘEDINTE GRUPUL AECTRA



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Lege nouă: Fermierii care au datorii la bugetul local nu vor mai putea lua subvenții de la APIA Analiști: Porumbul va fi mai scump ca grâul în 2026 Prețul laptelui între 1,20 lei pe litru și 2,10 lei/litrul. Daniel Frei, Samus Lact: Supraproducția din Europa se resimte în preț

    Ultimele știri

    Termenul lansat de ministrul Barbu pentru plata subvenției APIA la motorină și a subvenției la energia pentru irigații S-a stabilit: Subvenția APIA pe lucernă, numai pentru fermierii care dețin și animale UE a semnat acordul comercial cu Mercosur. Ursula von der Leyen, CE: ”Ambele părți au de câștigat”