• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • CUM ARATĂ cererea UNICĂ PENTRU CAMPANIA APIA 2017!

    Roxana Dobre -

    Cererea unică pentru Campania 2017! A mai rămas mai puțin de o lună până când fermierii vor fi chemați din nou la APIA pentru a depune cererea unică pentru noua campanie de plăți, cea a anului 2017. Formularul în sine este finalizat și se află la Ministerul Agriculturii pentru ultimele aprobări și corecturi!

    Cererea unică pentru campania 2017, aproape de final. Noul document care trebuie depus de fermieri cel mai probabil începând cu 1 martie este finalizat și nu aduce mari modificări față de campania 2016. Singurele schimbări se mai fac la partea de zootehnie unde lucrurile nu sunt încă certe având în vedere că Comisia Europeană a cerut lămuriri pentru modificările care sunt propuse pentru Campania 2017!

    Mai mult, APIA pare deja pregătită să înceapă pe 15 februarie campania de informare a fermierilor și să prezinte formularul dar și modul de completare al acestuia.

    Iată cum arată ”graficul” pentru această campanie, potrivit unei informări postate pe site-ul APIA Gorj:

    15 .02.2017 – DEMARAREA perioadei de informare a fermierilor privind Campania de primire a cererilor unice de plată 2017;

    20.02.2017— FINALIZAREA programării fermierilor în vederea depunerii cererilor unice de plată, Campania 2017 și transmiterea invitațiilor către fermieri.


    Te-ar mai putea interesa

    Subvenția APIA pe pârloagă scade la 20 euro/ha. Emil Dumitru, MADR: La o fermă de 100 ha, plată de 1.000 euro/ha pârloagă Emil Dumitru, MADR – anunț despre plata avansului APIA. Banii care au ajuns la fermieri Aerisirea locuinței prin metoda nemțească – metoda luften

    Ultimele știri

    Crescător de porcine: ”Cu prețurile medii de 12 lei/kg în viu nu acopăr nici costurile cu hrana, prețul corect ar fi de 17 lei/kg” Decizie pentru pășunile ce au fost transformate în teren arabil și primesc subvenții APIA Egiptul a cumpărat sute de mii de tone de cereale din zona Mării Negre, dar nu din România