• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Primul brand pentru produsele româneşti, lansat luna viitoare

    agrointeligenta.ro

    Ministerul Agriculturii a decis să demareze proiectul prin care un brand naţional ar uma să reunească produsele româneşti şi calităţile lor.

    Anunţul făcut public de ministrul Daniel Constantin la o întâlnire cu mai mulţi parlamentari a dezvăluit că noul brand naţional va fi elaborat de o firmă specializată şi va fi făcut public la finalul lunii viitoare.

    Potrivit blogului senatoarei Gabriela Firea, cea care scrie despre iniţiativă, campania de promovare a brandului va fi desfăşurată pe o perioadă de un an, suficient, cred reprezentanţii Ministerului Agriculturii, pentru ca notorietatea şi calitatea produselor româneşti să fie reabilitată după ultimele scandaluri agro-alimentare.

    Sursa foto: gabriela-firea.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Cadastru gratuit 2026. Ce se întâmplă dacă suprafața din acte diferă de cea din teren Subvențiile APIA care intră la plată de săptămâna viitoare! Revine ”moda” păsărilor de curte cu impact direct în arenda pentru terenuri agricole Fermier: ”Am plătit 12.000 de euro pe un hectar de teren în extravilan, fără drum sau irigații” AgroReclamații. Fermier: APIA nu dă adeverințe pentru credite. Ca să luăm îngrășăminte, girăm cu casa

    Ultimele știri

    Deputat: APIA a semnat! Fermierii pot lua credite de la bănci cu subvenția Plăți APIA deblocate! Subvențiile care au apărut în Monitorul Oficial și pot intra la plată! Piața îngrășămintelor în 2026: scumpiri accelerate, risc de penurie și decizii tot mai dificile pentru fermieri Măsură extremă pentru un fermier care fertiliza! Dosar penal și amendă de 15.000 lei! ”Pe o rază de 50 de kilometri nu se găsea motorină”. Anunțul ministrului Tanczos Barna pentru fermieri