• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • RĂSADURI DE LEGUME ROMÂNEȘTI. Cât costă și CUM LE POȚI COMANDA!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultură de la Buzău a publicat prețurile pentru răsadurile timpurii pe care le comercializează în 2017. Legumicultorii consacrați sau cei care produc legume pentru consumul propriu au la dispoziție, pe bază de comandă, o ofertă variată pentru cultura de legume românești în sere și solarii, iar prețurile de la instituția de stat sunt acceptabile.

    În oferta specialiștilor de la Buzău se află, pe lângă răsadurile tradiționale, și unele mai ”exotice”. Cum ar fi castravete mexican, castravete cu țepi dar și deja cunoscutul castravete amar, benefic pentru bolnavii de diabet.

    Și iubitorii de plante aromatice sau flori găsesc oferte de răsaduri timpurii la Stațiunea de Cercetare de la Buzău.

    Comenzile vor fi onorate în limita stocurilor. Pentru comenzi puteţi contacta lucrătorii Stațiunii de Cercetare în zilele lucrătoare, între orele 7.30-16.00 la telefoanele: 0238-722593, 0372-913630, 0736-630639.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni

    Ultimele știri

    Vot în Parlament: legarea câinilor în lanț, interzisă mai mult de două ore. Animalele pot fi confiscate Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Dezastru la o fermă din Vaslui: 132 de oi ucise de câini vagabonzi. Paguba: 200.000 de lei Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la sfârșitul anului – vot în Parlament Peste 4.000 de cercetători din 50 de țări participă la Conferința Internațională „Agriculture for Life, Life for Agriculture”, organizată de USAMV București