• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • MINISTRUL AGRICULTURII a anunțat FERMIERII CARE INTRĂ ASTĂZI LA PLATĂ!

    agrointeligenta.ro

    Situația plăților APIA – raport complet prezentat astăzi de către Ministrul Agriculturii, Petre Daea, în conferință de presă la sediul instituției. Șeful de la MADR spune că obiectivul pe care și l-a propus, acela de a plăti subvențiile fermierilor până la 31 martie a fost atins, procentul de fermieri care au primit bani ajungând la 93,55%.

    Din numărul total de fermieri care au cerut subvenții – 901.335, până astăzi, 31 martie, la ora 9.00, APIA plătise subvenții din Campania 2016 către 843.264 fermieri. Procentul de fermieri plătitți este, astfel, de 93,55%.

    ”Aflați pe fluxul de plată, aceste operațiuni se realizează. Sunt 24.892 de beneficiari. Aceștia, până diseară și în cursul zilei de mâine vor intra în flux operațional rămânând, după cum spuneam, că la 31 martie posibil să rămână dosare care nu sunt complete, care nu pot fi procesate tehnic”, a declarat ministrul agriculturii. Acesta a arătat că numărul beneficiarilor de subvenții care au mai rămas să primească sume de la APIA este de 33.179 de fermieri.

    Articol în curs de actualizare!


    Te-ar mai putea interesa

    Cele 7 produse care protejează pomii fructiferi Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români Mirajul Chinei pe piața laptelui: 14 fabrici autorizate, niciun contract. Modelul Bulgariei, replicat în România? Lege în Parlament: Construcțiile ridicate pe terenuri agricole pot intra în legalitate prin plata unei taxe Cele mai bune soiuri de cireși: topul realizat de specialiști la Stațiunea CDVP Pietroasa-Istrița

    Ultimele știri

    Terracalco 95: soluția ignorată care îți poate crește producția cu până la 40% și îți reduce costurile la jumătate ”V-am dus în excursii și voi așa îmi răspundeți?” Florin Deznan, în insolvență cu RDF, este supărat că fermierii îi cer banii în avans pentru cereale Cad primele capete în scandalul exporturilor de ovine! DNA a descins la DSVSA Arad. Inspectori veterinari, suspectați că au ascuns un focar de boală la oi Piața cerealelor, la zi – prețuri. România, în plin recoltat la orz, se menține lider la exporturi